Turniej PSTL – Pabianice 2021

XXII Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Tenisie ,,Memoriał dra Andrzeja Jasińskiego”

11-14.11.2021 r. (czwartek-niedziela)

Memoriał dr Andrzeja Jasińskiego w tenisie rozgrywany jest od 2011 roku. Tegoroczny, który odbył się w Pabianicach był jednocześnie Halowymi Mistrzostwami Polski Lekarzy. Potrójnymi złotymi medalistami zostali: Bożenna Kędzierska i Marcin Pokrzywnicki. Nagrodę Fair Play przyznano dwojgu uczestnikom: Marii Gołdzie i Józefowi Safianowi.

Na twardych kortach w Pabianicach rywalizowało ponad 70 lekarzy. W mistrzostwach w potrójnej roli wystąpił doktor Bogusław Rataj, jako: uczestnik, organizator i dyrektor turnieju. – Cieszy fakt, że dołącza do nas coraz więcej młodych graczy, co było widoczne w zmaganiach w kategorii open. Ta grupa nam się rozrasta i bardzo dobrze. Do rywalizacji przystąpiło również dużo, bo 18 kobiet. Poziom? Z roku na rok wyższy. Swój udział w turnieju zakończyłem w półfinale w kategorii +60, gdzie wygrał Wojciech Pietrzak, pokonując w finale Artura Ferencza z Zielonej Góry – podsumowuje Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy Bogusław Rataj. Należy dodać, że rozegrano również mecze deblowe i mikstowe.

Pierwszy turniej memoriałowy dr Andrzeja Jasińskiego odbył się w roku 2011, rok po jego śmierci. Doktor Jasiński był wybitnym ginekologiem z wieloletnim doświadczeniem. Pracował w Klinice Perinatologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Jak wspominają go jego koledzy i współpracownicy był nie tylko świetnym lekarzem, ale też osobą o ogromnej empatii, wspaniałym przyjacielem. Doskonale grał w tenisa, zwłaszcza w grze podwójnej. W 2001 roku w japońskiej Fukuoce został Mistrzem Świata Lekarzy.

źródło: TENIS MAGAZYN

Złoci medaliści Halowych Mistrzostw Polski Lekarzy
kobiety:

kategoria open – Maria Gołda
kategoria +45 – Anna Komar
kategoria +55 – Grażyna Martini
kategoria + 60 – Bożenna Kędzierska

mężczyźni:

kategoria open – Marcin Pokrzywnicki
kategoria +35 – Bogusław Marinković
kategoria +50 – Marek Komar
kategoria +55 – Tomasz Maziak
kategoria +60 – Wojciech Pietrzak
kategoria +65 – Zdzisław Hrynkiewicz
kategoria +70 – Jan Kubicki
kategoria +75 – Krzysztof Michałowski
kategoria +80 – Józef Safian

Komunikat turniejowy

Zdjęcia