TRÓJMECZ TENISOWY LEKARZE-PRAWNICY-ARTCHITEKCI – POZNAŃ 2019

W dniach 1-2 czerwca 2019 na Kortowie w Poznaniu odbyła się III edycja Trójmeczu Tenisowego Architekci-Prawnicy-Lekarze. Reprezentanci powyższych grup zawodowych spotkali się na kortach w Poznaniu w miłej atmosferze, ale oczywiście z chęcią rywalizacji.

Każdy zespół składał się z 18 zawodników: 11 mężczyzn oraz 7 kobiet. Byliśmy podzieleni na kategorie wiekowe: mężczyźni open, 40-50 lat, powyżej 50 lat, kobiety open i kobiety powyżej 40 lat. Wszyscy uczestnicy musieli zagrać dwa mecze singlowe i dwa deblowe lub mixtowe. Za każdy wygrany pojedynek drużyna otrzymywała jeden punkt. W sobotę rywalizacja dotyczyła pojedynków singlowych, a w niedziele deblowych/mikstowych. Ostateczne wyniki: 10-27-44 (Architekci-Prawnicy-Lekarze) z wygraną po raz trzeci Lekarzy.

Wyniki były ważne, ale nie najważniejsze. Atmosfera spotkania, ucieczka od codzienności i spędzenie czasu na sportowo w miłym towarzystwie dało nam najwięcej. Grupy zawodowe lekarzy i prawników to najsilniejsze tenisowo profesje. Myślimy o poszerzeniu w przyszłości zawodów i dołączeniu następnych grup zawodowych. Konwencja imprezy bardzo się sprawdziła – była zabawa, rywalizacja i można było kibicować swoim.

Organizatorzy: Jarosław Dobrowolski – prawnik, Lidia Ostrowska – architekt oraz Ryszard Stawicki – lekarz, przy wsparciu m.in. Lexusa. Turniej po raz pierwszy był dofinansowany przez Polskie Stowarzyszenie Tenisowe Lekarzy, natomiast nie był punktowany do rankingu PSTL.

Lekarze wystąpili w składzie:

Mężczyźni OPEN: Rafał Gozdur, Michał Dyrda, Jan Paradowski, Marcin Pokrzywnicki

Mężczyźni 40-50: Maciej Koczorowski, Marcin Krywiak, Robert Telega, Bartek Ruszkowski

Mężczyźni +50: Roman Sadowski, Wojciech Pietrzak, Ryszard Stawicki

Kobiety OPEN: Olesja Szpak, Agata Wojciuk, Marta Nowak, Magdalena Witkowska

Kobiety +40: Agnieszka Widziszowska, Anna Komar, Małgorzata Pawelec-Wojtalik

Kolejna edycja Trójmeczu za 2 lata we Wrocławiu.

Zdjęcia -> TUTAJ