4-7.06.2026 r.
Olimpijski Club, Wrocław

XXXV Letnie Mistrzostwa Polski Lekarzy w Tenisie odbyły się na pięknym obiekcie Kortów Olimpijskich we Wrocławiu, gromadząc blisko 140 uczestników z całej Polski. Cztery dni rywalizacji w singlu, deblu i mikście przyniosły wiele sportowych emocji, a wysoki poziom rozgrywek potwierdził, że turniej należy do najważniejszych wydarzeń w kalendarzu tenisowym środowiska lekarskiego.
Szczególnie cieszy rosnąca frekwencja oraz duża liczba nowych uczestników reprezentujących wszystkie kategorie wiekowe. Obok sportowej rywalizacji nie zabrakło także okazji do spotkań i integracji, które od lat stanowią ważny element mistrzostw.
W kategorii Open kibice byli świadkami niezwykle emocjonującego finału. Po raz kolejny o zwycięstwie Philippa Arndta nad Michałem Dyrdą zadecydował super tie-break, kończący wyrównane i stojące na wysokim poziomie widowisko.
Na szczególne wyróżnienie zasługują zawodnicy, którzy w swoich kategoriach wiekowych sięgnęli po trzy tytuły mistrzowskie. Potrójnymi Mistrzami Polski zostali dr Bożenna Kędzierska, dr Dominika Szczotka oraz dr Marcin Krywiak, potwierdzając swoją dominację w tegorocznych mistrzostwach.
Miłym zwieńczeniem mistrzostw był tradycyjny bankiet, który rozpoczął się wręczeniem nagród zawodnikom zajmującym pierwsze miejsca w rankingach Polskiego Stowarzyszenia Tenisa Lekarzy za rok 2025. Wręczono również Puchar Izb Lekarskich. Po raz piąty z rzędu zwyciężyła Wielkopolska Izba Lekarska, potwierdzając swoją silną pozycję w środowisku tenisowym lekarzy.
Mistrzostwa były również dużym sukcesem organizacyjnym. Doskonałe przygotowanie turnieju to zasługa Żanety i Piotra Gościmskich, którzy zadbali o każdy szczegół wydarzenia. Uczestnicy mogli liczyć nie tylko na świetne warunki do gry, ale również atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów. Organizatorzy składają podziękowania partnerom wydarzenia, wśród których znaleźli się m.in. Naczelna Izba Lekarska, Dolnośląska Izba Lekarska, IML iamelectric, EGIS, Exclusive Butik, Sportofino, Oleśniczka 30, Relaksmisja, UpToU, Mizuno.
Turniej odbył się pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Tenisa Lekarzy. Pełna lista wyników i zwycięzców poszczególnych kategorii dostępna jest na stronie PZT.

